Beszélgetőmajom - Béta verzió
Észrevételek: info@utazomajom.hu

Kérdésem van!

szerkesztette ezt: 2016 május itt: Egyéb - off topic
Kérdésem van!

• Hello!
    Segítséget szeretnék kérni abban, hogy Splitből repülővel hogy tudnék a legolcsóbban Budapestre jutni? Amiket eddig nekem ki hozott azok 1 vagy 2 átszállással voltak és több mint 100 ezerért.
  • Az lenne a kérdésem, hogy augusztusban milyen esélyek vannak a mostanihoz hasonló szuper ajánlatokat kifogni, mondjuk bármilyen Európai úticélra és mikor érdemes elkezdeni nézelődni? Köszönöm!
  • @fezoga Egyelőre csak átszállásos jegyek vannak, de az azair.eu weboldallal fapados átszálló járatokat is kereshetsz :) 
    @KovácsGábor Fapados vagy legacy ajánlatokra gondolsz?
  • Mit jelent a legacy pontosan? 
  • Wizzair hitelkártyáról mi a véleményetek?
  • @KovácsGábor Nem fapados, pl. British Airways, Air France-KLM, Lufthansa, stb. 
  • Üdv

Lehet bagatel kérdés, de nem találtam rá sehol utalást ha van egy olcsó fapados repjegy pl. Bp-Brüsszel 2500Ft.-ért  ez a teljes ár vagy még mint repülőtéri illeték egyéb költségek felmerülhetnek ?
  • Ez a teljes ár; tartalmaz mindent.
  • szerkesztette ezt: 2016 szeptember
    Sziasztok!
    Februárban repülünk Los Angelesbe férjemmel és az akkor 21 hónapos kislányommal. Ezzel kapcsolatban van pár kérdésem, aki tud, kérem válaszoljon!
    - Lufthansával megtettük már ezt az utat egyszer. Van hozzá hasonló légitársaság, ami ár-érték arányban jó?
    (pl. Airfrance-ról rossz véleményeket kaptam)
    - 2 év alatti gyerek a szülei ölében utazik, kivéve, ha marad szabad ülés. Érdemes előre lefoglalni a 2 ülést, vagy csak becsekkoláskor, amikor tudom jelezni, hogy ha maradt még szabad hely, akkor három ülést kérnénk?!
    - Ő már nem üveges babaételt eszik, de mivel étkezésnél sem számol vele a légitársaság, így neki én viszek majd ételt. Mit engednek fel ilyen célra? Szendvics? Csomagolt főtt étel?
    - A gépen van lehetőség konnektorba dugni töltés céljából a mesenézésre magunkkal vitt tabletet? (mivel nincs magyar nyelv a fedélzeti tv-én, és a kicsi nem beszél más nyelven ;-) )
    Illetve minden más jó tanácsot szívesen fogadok, ami megkönnyíti a kb 14 órás utat.
    Köszönöm
  • Sziasztok! Férjemet szeretném meglepni egy 2-3 napos barcelonai "kiruccanással", jó lenne, ha február 26, vagy március 13-a beleesne... Wizzair pontom 28000 van hozzá, a szállás pedig helyszínen történő fizetéssel lenne a legjobb. A legolcsóbb megoldásban kérném a segítségeteket! Előre is köszönöm! Szép napot kívánok!! Viki
  • Szia Viki0217!

Szállással kapcsolatban régen nekem ezt javasolták:
    http://barcarooms.com/

Repjegyet pedig csak úgy tudok keresni mint te, sajnos nincs semmi extra tapasztalatom az olcsó repjegyek felfedezésében még :)

üdv
    P.
  • Üdv! Ilyen lehetséges? Vagy csak még nem árazták be a járatot? Úgy tűnik mintha le lehetne foglalni.Máj. 1-én 0ft vissza? Köszi a válaszokat
  • szerkesztette ezt: 2016 október
    Sziasztok! Négyen szeretnénk utazni kanári szigetekre, november elején, közepén. Korábban rengeteg jó árú repjegy és szállás volt ezekre az időpontokra az utazómajmon. Most viszont egyet sem látok, szerintetek lesz még ilyen lastminute út ilyen 50-60ezer körüli áron, vagy ne is reménykedjünk? :smile: 
    Aki esetleg tapasztalt utazó, merre nézzek szét h szállást és repjegyet találjak. Már egy számlán a pénzünk csak ajánlatra várunk amire lecsaphatunk.
    Nagyon köszi előre is. 
  • Sziasztok.
    Ha valaki tudna nekem felhajtani egy jo áru repjegyet EGYIPTOM SHARM EL SHEIK be meg köszönném illetve akár mehetnénk ki együtt is . Most 5 -6napra lenne jo kiugrani . Voltam ott soxor van helyismeretem . Tudok segiteni motorberlesben , tudok ott jo helyeket stb...
  • szia,

igaz még fórumszabályzatot itt nem olvastam, de spam-nek minősül ha ugyanazt a hozzászólásodat posztolod több fórumtémában is!

remélem sikerül olcsó jegyet találnod!

üdv
  • Üdv peti.
    Lehet csak nekem tunik ugy ,de ugy halott ez a forum ahogy van . Talán ha tobbet lenne felrakva ide oda hogy létezik egy ilyen forumozási lehetőség , akkor többen idetévednének , és hozzá is szolnának...
    Én csak egyszer akadtam rá az utazomajom facebocján szerintem ha felrakná az illetékes legalább nehány naponta , többen ide látogatnának ...
  • Szia abuszimbel!

Elnézésedet kérem, hogy udvariatlanul kioktattalak az előző hozzászólásomban! Remélem nem haragudtál meg érte!

Igazad van, hogy napokig semmi forgalom a fórumon. Az ajándék promóció pár napig beizzította az utazni vágyókat, de sajnos lecsengett...

Remélem sikerül találnod olcsó repjegyet!

Minden jót!

üdv
  • szerkesztette ezt: 2016 október
    Sziasztok!
    November végén utazunk Gran Canariára. Szállás már megvan, viszont az autóbérléssel van egy kis problémánk. Tudnátok segíteni, hogy hol érdemes foglalni? Ryanairt és Avist néztük, de közben felvetődött a helyi Cicar is. Van esetleg valakinek tapasztalata velük? Igazából az lenne a cél, hogy minél kisebb összeget zároljanak a számlánkon.
    Előre is köszönök minden segítséget.
  • @peti84 Sajnos még nem íródott meg a fórum szabályzat, de hamarosan pótoljuk! :)
    @abuszimbel Sajnos mostanában tényleg nem lett hirdetve a fórum, de ez is változni fog. Viszont attól még spamelni tényleg nem szabad; csak olyan helyekre rakd ki, ahova tényleg való.
    @csakrysz Skyscanner ezzel kapcsolatos oldalát ajánlom :)
  • Sziasztok!

Nagyon kezdő majom vagyok ezért szeretnék érdeklődni tapasztaltabb majmoktól! :) Szállásfoglalással kapcsolatban, vagyis inkább a fizetéssel. A booking.com-on szeretnék foglalni szállást. Nézelődtem is, addig oké is hogy a MasterCard-ot szinte mindenhol elfogadják. Több oldalon is olvastam, hogy hitelkártya jobb a foglaláshoz, de én évi maximum 2-3 rövidebb utazáshoz inkább a bankkártyám szeretném használni. És ha jól tudom akkor a szállás zárolhat bizonyos összeget a kártyán, de ha jók az információim akkor ezt bankkártyán nem tudja megcsinálni. Ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis tájékoztatást kapni, hogy pontosan hogyan is működik. A kártyám nem dombornyomott.

Előre is köszönöm a segítséget! :)
  • @Miki

Booking.com-on csak a szallasod arat veszik le ha az elore fizetes az elfogadott/feltetel. De van olyan is amikor csak helyszinen kell fizetned.
    Nyugodtan hasznalj bankkartyat.igaz ez esetben legyen rajta magasabb egyenleg mert vannak olyan szallodak ahol elkerik becsekkolasnal(akar kifizetted a szobat elore akar nem) mivel a szallodai fogyasztasod mikor csak alairod a szlakat akkor erre fogjak raterhelni. Ezert javasoljak a hitelkartyat m ott mehet minuszba is az egyenleged.
    Remelem tudtam segiteni.
  • Szia az letezik h a mallorcas postnal maj 8-14 az altalad megnevezett hotel 4unknek csak osszesen ~6-7 ezerrel jon ki tobbre mintha csak 2n mennenk? 2haloszobas erkelyes megoldast latok 4fore ra tudnal esetleg pillantani h nem e elnezek valamit? Koszonom!
  • Kedves Utazómajom!

Érdeklődnék a velencei utazással kapcsolatban. Hogyan történik a teljes összes kiszámítása? A 38 eurós repülő jegy és a 41.300-as szállás többre jön ki mint a feltüntetett 29.950 Ft-os ár.

Köszönettel:
    acsocso
  • szia acsocso !

linket tudnál adni?

legtöbbször a félreértést az adja, hogy a szállás két személyre van, a megadott teljes összeg pedig egyre... ha elosztod a szállást kettővel, ki kellene jönnie a jó fejenkénti árnak

üdv
  • Szia peti84!

Így már valóban közelebb van a meghirdetett árhoz, de még mindig magasabb.
    Repjeggyel és reggelivel 29.950 Ft-ra kellene kijönnie.

A repülő foglalás 38 euro ami kb. 11.800 Ft
    link: http://www.momondo.com/flightsearch/?Search=true&TripType=2&SegNo=2&SO0=BUD&SD0=VCE&SDP0=17-05-2017&SO1=VCE&SD1=BUD&SDP1=19-05-2017&AD=1&TK=ECO&DO=false&NA=false&utm_source=webgains&utm_medium=affiliate&utm_campaign=182893&utm_content=7347

A szállás foglás 2 főre 41.300 Ft, ami 1 főre 20.650 Ft
    link: http://szallasok.utazomajom.hu/Hotels/Search?destination=place:Venice&radius=0km&checkin=2017-05-17&checkout=2017-05-19&Rooms=1&adults_1=2&pageSize=15&pageIndex=0&sort=MinRate-asc&showSoldOut=false&scroll=400&HotelID=&mapState=expanded=0

Egy főre a repülő jegy (11.800 Ft) + a szállás 20.650 Ft = 32.450 Ft

Mit számolok rosszul?
  • szia!

utazómajom linket szerettem volna megnézni, hogy melyik dátumon jelent meg az ajánlat... lehet azóta a repjegy ára ment felfelé, ez a háromezer forint eltérés nagyon is belefér ebbe a feltevésbe
  • Szia!

2 napos az ajánlat.
    Az az érdekes, hogy aznap délután mikor néztem, a repjegy ára ugyan úgy 38 euro volt.

Itt a link: https://www.facebook.com/utazomajom/posts/1212560185487689
  • Kedves Főmajom, szeretném a segítségedet kérni: ketten szeretnénk 1 napos útra menni, az időpont és a helyszín tekintetében rugalmasak vagyunk, de kb. március-július között, lehetőleg Velencébe, vagy Prágába, Milánóba... Sok helyen próbáltam olcsóbb repülőjegyet keresni, de sehol sem találtam... Pedig az összehasonlító repülőjegyes oldalakat néztem, ahol sok-sok légitársaság jegyeit hasonlítják össze...A legolcsóbb jegyek kb. 68 000 Ft-tól lettek volna fejenként... Nem értem, hogy akkor pl. az az utazó, akinek az élménybeszámolóját a mai napon tetted ki az oldalra, aki 1 napos Milánói úton volt, hogyan talált 8-9 000 Ft-ért repülőjegyet fejenként? Vagy lehet, hogy az a gond, hogy már közeledik a tavasz, nyár, és emelkednek az árak? Vagy lehet, hogy én csináltam valamit rosszul?? Szeretném a segítségedet kérni, ha lehetséges! Köszönettel: egy utazni vágyó majom (T. Judit) Példaként esetleg tudnál ilyen olcsóbb, 1 napos utazást ajánlani, ebben az időszakban, ezekre a helyszínekre?? Köszönettel: T. Judit
Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.