Beszélgetőmajom - Béta verzió
Észrevételek: info@utazomajom.hu

Repjegyekkel kapcsolatos általános kérdések

Repjegyekkel kapcsolatos általános kérdések
«1

• Sziasztok...én szeptemberben repülnék és ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy az idő előrehaladtával olcsóbbak lesznek majd a repjegyek? (Ciprus/Wizzair)
    Köszi!
  • Kb változó. Szerintem figyeld rendeszeresen és keress elkerülő útvonalakat is. Okosan mondják, hogy teszem azt pl kedden néha olcsóbb jegyet venni mint pénteken :)
  • ok,nézegetem :) köszi                                                         
  • Mikor szeretnél menni? Nyárra nem lesz olcsó, októbertől lehet még olcsóbb.
  • Igazából szeptember elejére tervezem és május eleje óta figyelgetem az árakat. Kb. 15 ezret csökkent ahhoz képest az ár, reménykedem, hogy megy ez még lejjebb is :)
  • Sziasztok!

Ha a Kayak exploreren keresgélek olcsóbb repjegyek után, akkor miért van az hogy ha találok egyet és rákattintok akkor felmegy az ára? Hogyan tudok azon az áron foglalni, amit az exploreren látok?

Köszi! :-)
  • Pont ezt akartam kérdezni. Nézegettem Azori repülőjegyet, de kb. csak akkor van olyan olcsó jegy, mikor kiírja a Majom. Későbbi időpontban csak lényegesen drágább jegy van.
  • Mert az nem a végleges ár, hanem kicsivel régebbi.
  • Sziasztok! Vásároltunk jegyet a Paravion-on keresztül Thaiföldre. Az eredeti indulás időpontja délután öt óra volt. Az emailen kiküldött repjegyen írták, hogy a CheckMyTrippen lehet ellenőrizni a jegyet. Ezen az oldalon már többször módosultak az indulási időpontok. Viszont a légitársaság oldalán is megnéztük ott nem változott!  Sajnos eddig nem értük el a légitársaságot!
    A kérdés, hogy melyiknek higgyünk?
    Köszönet!
  • Szia Zsuri!

Elméletileg a foglalásoddal kaptál egy kódot amit a légitársaság oldalán beírva le tudod ellenőrizni a foglalásod. Én a légitársaságnak hinnék, de megvárnám az ügyfélszolgálatok válaszait... érdekes ez az időpont változás!
  • szerkesztette ezt: január 7
    Sziasztok!
    Tudok repjegyet foglalni 2 főre mondjuk wizzair-en, hogy csak az egyik utazó legyen basic csomagban, míg a másik wizz go legyen? Vagy ahhoz külön-külön kell megvenni.
  • Sziasztok!
    Lefoglaltuk a nov.18. án posztolt 19 napos Thaiföldi körutazást , a post végén volt egy info h mivel 12 órát meghalad a várakozás pekingben visszafelé, ezért van lehetőségünk szállást és transzfert kérnünk a társaságtól.
    A kérdés h van e valakinek ebben tapasztalata h ez hogy működik hogyan kell csinálni?!
    A válaszokat előrre is köszönöm!
  • Sziasztok.
    Szeretném megkérdezni, hogy a repülőjegy árak tartalmazzák a reptéri illetéket is!
    Ha nem, akkor honnan tudom meg hogy mennyit kell még fizetni mellé.
    Köszi
  • Sziasztok!
    Peruba terveznék utazni az utazómajom posztja alapján (https://www.facebook.com/utazomajom/posts/1184450388298669)
    Valamiért olcsóbb az út 1 átszállással (London - Amsterdam/Madrid - Lima) mint átszállás nélkül (Amsterdam/Madrid - Lima)
    Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet azt csinálni hogy megveszem az átszállásos repjegyet, de az indulásnál nem Londonban, hanem csak Madridban szállnék fel?
    Illetve hogy 1:10 perces átszállási időnél nagy a kockázata annak, hogy lekésem a csatlakozást gyakori a késés Londonban?

Válaszokat előre is köszönöm! :)
  • sziasztok!
    Szeretnék tőletek, egy pici segítséget kérni, én még sosem vásároltam repülőjegyet, De most eljött az idő, hogy vennem kellene.
    nem nagyon ismerem a repülőjegy kereső oldalakat, magyar közül csak a pelikánt, googleval persze találtam még párat. DE te tudnál nekem ajánlani olyat ami megbízható és jók az árai?
    Amit nem értek még, hogy kiválasztottam a pelikánon az indulás, vissza út dátumot, utána ugyanezt a tripsta nevü oldalon (amit nem ismerek) és ugyan az a járatszámú járat közel 30 ezer forintal olcsóbb a tripstán. Pelikán ennyivel nagyobb közvetitői jutalákkal dolgozik?
    tripsta megbízható?
    ha megveszem a jegyet, azt emailbe kapom, kinyomtatom és viszem magammal a reptérre?

huh bocsi a sok kérdésért, de köszi előre is
  • Sziasztok!

@kerlux
    Az utazómajmos repjegyek tartalmazzák a reptéri illetéket is.

@zocm
    Ahol megszakítod az utazást, ott törlik a többi jegyed. Ha az első alkalommal szakítod meg, akkor a teljes foglalásod törölve lesz. A válasz a kérdésedre nem.
    Hazafelé ki tudsz esetleg szállni Madridban.

@Tomii
    Ajánlom elolvasásra az alábbi cikket: http://utazomajom.hu/hogyan-keress-repulojegyet/

Én az expedia.com odalon és a fapados légitársaságok oldalain vásároltam eddig jegyeket. Leírásodból nem derül ki, milyen társasággal szeretnél utazni. Általánosságban elmondható, hogy fapados jegyet online check in után magadnak elmentheted és kinyomtathatod. Nem fapados járatokra pedig ingyen a reptéren kézbe kapod.

üdv
  • köszi!

kanadába megyek.

edmontonban lesz egy átszállás, 1 óra 40 perc elegendő lehet?

végül közvetlenül a légitársaság oldalán vettem meg a jegyet.
  • szia :)

ebben az esetben (ha egy foglalás alatt van az átszállás) a légitársaság garantálja hogy eléred a géped - ha nem akkor ingyen biztosítanak másik járatot...

kanadába még nem utaztam, amerikai átszálláshoz javasolnak 3 óra hosszát, de volt ismerősöm aki másfél óra alatt elérte a kapcsolódó járatát

óceántúli járatokra szvsz nem kell kinyomtatnod a jegyet előre, megteszik helyetted a repülőtéren ingyen

jó utazást majd ! :)

• Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni.Amszterdamba szeretnék a családdal (4fő) elutazni -3-4 napra március végén vagy áprilisban. A legolcsóbb jegy amit találtam kb. 26-27000.-Ft. Szerintetek érdemes megvárni a Wizz április 1-i indulását, illetve mikortól lesz a honlapjukon feltüntetve a járatok indulása. A segítségeteket előre is köszönömelőre
  • Sziasztok!

Eléggé tanácstalan vagyok. Nyaralni mennénk egy kisebb társasággal. A feltételünk annyi, hogy ne csak feküdni lehessen a tengerparton, hanem aktívan tölteni. Ötletünk azonban nincsen. Első kérdésem az lenne, hogy merre nézelődjünk európán belül? A másik pedig az, hogy a nyári repjegy árak júliusra fognak-e csökkenni vagy pedig maradnak a mostani árak? Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Sziasztok, mi Szardínián nyaralunk az idén, mivel a dátumhoz kötöttek vagyunk, magunk és a szállás miatt is, ami fix (szállás már le is foglalva) aug 26-szept 2, szo-szo. retúrjegyet keresünk Olbiába, vagy pozsonyi (Smartwings), vagy bécsi indulással (Airbelin, Alitalia). Sokan vagyunk 1 pár és 4 család kisgyerekekkel összesen 7 gyerek, 10 felnőtt (0-tól 12 éves korig). Van erre valamliyen praktika hogyan lehet a legolcsóbb jegyet kifogni ennyi főnél? Létezik olyan, hogy csoportos foglalás? Kedvezőbb? Meddig várjunk maximum a foglalással? Remélem valaki segít :) Üdv, Zsuzsu
  • köszi az infót :)

lett volna egy Montreáli átszálássos is de ótt 1 óra volt a csatlakozásra, de ezekszerint nem lett volna gond
  • air francetól vásárolt már valaki repjegyet átutalásos fizetéssel?
    az utalás óta 5 nap telt el, de a jegyek még sehol.....
  • Úgy tudom ti alkalmazzátok a Momondo alkalmazást. Egy külföldi honlapra irányít a Ryanair-es Wizzair-es jegyekért. Nemtudom mennyire megbízható, e-mailben küldik a jegyeket? Köszi a segítséget
  • Szia Tündér !

Szerintem a fapados jegyeket megveheted a cég saját oldalán is. Ott sem hiszem hogy drágább és az biztos hogy le lesz foglalva.

üdv
  • Sziasztok!

Önkéntesként utazom nyáron San Pedro Sula-ba (Honduras) és S.O.S-ben kéne segítség! ki kéne jönnöm ~500 eurobol oda-vissza.

Budapestről mennék, de bármelyik másik európai város szóba jöhet kiindulásnak.
    Június 13-ára kéne odaérnem, indulni pedig Július 26-án fogok vissza. Átszállások, kényelmetlenség nem számít. Csak az ár! Ja meg annyi, hogy ne éjszaka érkezzek meg, mert tapasztalatból tudom, San Pedro Sula nem a legbarátságosabb hely....
    Előre is nagyon köszönöm a segítséget
  • sziasztok!wizzairnél mikor érdemes a júliusi nyaraláshoz repjegyet foglalni?Most irreálisan drága!:( Az úticél adott és az időpont is fix lenne a szállás miatt! Időpontot mozgatni vagy átszállni a 11 hónapos kissrácom
    miatt szinte lehetetlen. Lécci valaki dobjon hasznos infót! ;) köszke
  • lehetetlen megmondani, mert a kereslettől függ az ára... jártam úgy hogy megvettem szeptemberben most januárra és indulás előtt pár nappal megnéztem és olcsóbb volt :) de legtöbbször az a jellemző, hogy emelkedik az ár ahogy közeledik az időpont

sok sikert a vásárláshoz és szerencsés utat!
  • Kedves Ákos! Részt vettem már korábban a Horánszky utcai előadásodon, szuper volt! Tanácsot szeretnék kérni Tőled és köszönöm előre is, hogy időt szánsz az üzenetemre! Barcelonába utazunk április első hetében, az oda repjegyet nagyon jó áron sikerült lefoglalnom. A visszafelé útra (04.09) meg várok várok várok, hogy olcsóbb legyen a jegy, de folyamatosan emelkedik az ára. Az előadáson azt tanácsoltad, hogy durván két hónappal az utazás előtt érdemes jegyet foglalni. Az most van és nagyon várnám, hogy olcsóbb lesz a jegy, de félek, hogy betelik a járat és Barcelonában ragadunk
  • szerkesztette ezt: február 15
    Sziasztok! Wizzairrel utazok a héten és csak kézipoggyászt viszek magammal. Lemértem a kis gurulós poggyászom és kerékkel együtt kb 3 centi felett van a hossza a megadott szabványméretnél. Kinek milyen tapasztalata van? Jó fejek és elnézik azt a 3 centit, vagy a kerék nem számít, vagy szerezzek másik bőröndöt.. Előre is köszönöm a választ :)

Szerk: És van rá lehetőség, hogy utazás előtti nap kimegyek a reptérre és beleteszem valahol a csomagomat a keretbe?
Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.